sr-adv@012.net.il

עו"ד רשאד סלים

עורך דין בכרמיאל

רשלנות רפואית – רק עורך דין מיומן ידע לפצות הנזק!

כאשר נגרם למטופל נזק בריאותי כתוצאה מטיפול רפואי לקוי אפשר, במקרים רבים, לתבוע את המזיק על הנזקים שנגרמו למטופל. כדי להצליח בתביעה יש להוכיח כי הייתה רשלנות רפואית. תביעת רשלנות רפואית היא תביעה מורכבת, יש להוכיח כי אכן הייתה רשלנות מצד המטפל, רשלנות שגרמה לנזק הגופני. חשוב לפנות לעורך דין בעל ניסיון וידע רב בתחום, עו”ד שידע להנגיש את המידע הרפואי בהיבט משפטי ויוכל להשיג את הפיצוי המרבי לניזוק. משרד עורכי הדין רשאד סלים, הוא משרד מוביל בתחום של רשלנות רפואית. רבבות תביעות שבהן טיפל המשרד ברשלנויות בתחומי רפואה שונים הסתיימו בהצלחה לשביעות רצונם המלאה של הניזוקים. צרו קשר, למשרד ניסיון עשיר וההתייעצות אינה כרוכה בתשלום !

מהי רשלנות רפואית

רשלנות רפואית היא סטייה מסטנדרט רפואה סבירה, סטייה שאותה קובע בית המשפט תוך הסתייעות במומחים רפואיים. הרשלנות אינה מוגבלת  לתחום זה או אחר והיא יכולה להיעשות במספר תחומים.

כשל באבחון – למטופל בוצע אבחון שגוי או מאוחר או בלתי מקיף ועקב כך נגרם נזק גופני או פחתו סיכויי ההחלמה. האם כל אבחון שגוי הוא בהכרח רשלני? שאלות אלה אינן פשוטות כלל והן כורכות בחובן שאלות רפואיות ומשפטיות כאחד, רק מתמחים בתחום יכולים לעזור!

טיפול רפואי רשלני –  טיפולים רפואיים כרוכים מטבעם בסיכונים לגוף ולחיים, לא כל טיפול שלא הצליח או שנכשל הוא בהכרח רשלני, יחד עם זאת אנו עדים למקרים רבים של טיפולים רשלניים ונזקי גוף קשים ואפילו לקיפוח חיים, הסוגיות מורכבות ומחייבות מומחיות!

העדר הסכמה מדעת – הרופא לא הזהיר את החולה בדבר סיכונים ידועים כמו תופעות לוואי או סיכונים של תרופה או הליך רפואי ועוד. כיום רואים בתי המשפט את החולה כאדון על גופו ומכאן זכותו להיות שותף להחלטות הרפואיות לגביו. זכות זו קיבלה תאוצה רבה והיקפים נרחבים וכיום היא אחת מאבני היסוד של רוב התביעות, לא הסברת לי לא הסכמתי!

תחומים נוספים – המעקב, השיקום, הייעוץ ועוד. הרשימה אינה סגורה והיא משתרעת על כל הליך וכל פעולה של הגורם הרפואי.

כדי לקבל פיצויים בתביעה של רשלנות רפואית אין די בהוכחת התרשלות וחובה גם להוכיח נזק וקשר סיבתי שבין ההתרשלות לנזק!

השאלה מהו הנזק שנגרם עקב הרשלנות הינה לעתים קרובות שאלה סבוכה ומכרעת, סרטן שמתגלה באיחור יכול לגרום להתפשטות המחלה ולהפחתת סיכויי ההחלמה או במלים אחרות להגדלת סיכון התמותה, אך מה קורה כשהחולה מגיב לטיפולים ומחלים? ברור שגם במקרה זה אפשר לקבל פיצוי, אך על מה ומהו היקף הפיצוי? אלה שאלות מורכבות  ומחייבות ידע וניסיון .  צרו קשר, משרד עו”ד רשאד סלים צבר ידע וניסיון רב בתחום.

את הנזק שנגרם למטופל יש לתרגם למונחים כספיים. כאב וסבל, קיצור תוחלת חיים, מוות, נכויות, ניתוחים מיותרים, תקופות שיקום ארוכות, נזקים נפשיים, אובדן השתכרות, עזרת צד ג’, הוצאות ריפוי וכדומה. כל אלה הינם  גורמים רלוונטיים, אך הרשימה אינה סגורה והיקפי הפיצויים יכולים להגיע למיליוני שקלים.

רשלנות רפואית ומבחן הרופא הסביר

בעת תביעת רשלנות יש להוכיח כי רופא סביר ומיומן לא היה נוהג באותה הדרך שבה פעל הרופא המזיק וכי היה יכול לצפות את הנזק שעלול להיגרם למטופל.

“רופא סביר” זו ההגדרה המגדירה את הסטנדרט ההתנהגותי המצופה מהרופא, כל חריגה מהסטנדרט הזה תהווה רשלנות. נקודת ההנחה היא כי על הרופא להיות בקי בחידושי הרפואה, לגלות מקצועיות רבה ולפעול באופן מקצועי וזהיר.

לבחירת עורך דין מקצועי בתחום יש חשיבות רבה להצלחת התביעה

+ כדי להצליח בתביעת רשלנות רפואית יש להוכיח כי המזיק לא עמד במבחן הרופא הסביר. לצורך כך יש להביא חוות דעת של מומחים, ספציפיים לכל תחום, אשר יעידו כי אילו נהג הרופא כפי שמצופה מרופא סביר, תוצאות הטיפול היו אחרות והיה נמנע הנזק.

+ הבאת המומחים המתאימים היא קריטית להצלחת הטיפול. עורך הדין רשאד סלים ידע לבחור לכל מקרה את המומחה המתאים ולמרב את סיכויי התביעה.

+ בכל חשד של פגיעה עקב רשלנות רפואית יש לפנות מיד לעו”ד מומחה בתחום, לא מומלץ לפעול או לנקוט בכל צעד ללא התייעצות עם עורך דין מומחה בתחום. מהלכים לא נכונים עלולים לחבל בסיכויי התביעה.

+ קיימת חשיבות רבה לייעוץ משפטי מיידי בנושא רשלנות רפואית. צרו קשר עם עו”ד רשאד  סלים ותקבלו חינם, ללא התחייבות, ייעוץ ראשוני, בטלפון, דרך אתר האינטרנט או בפגישה במשרד.