sr-adv@012.net.il

עו"ד רשאד סלים

עורך דין בכרמיאל

תאונות קטלניות

תאונה קטלנית היא תאונה שבה אדם שהיה מעורב בה קיפח את חייו.
אם לא היה ביטוח חובה אזי :
א. הנהג , ככל שהרכב שלו ו/או שאינו זלו אך ידע שאין ביטוח חובה , אין זכאות לתבוע מכח חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים והוא יוכל לתבוע מכח פקודת הנזיקין מעוולים שגרמו לתאונה באשמתם (רכב שני אשם , כביש מסוכן , בית חולים שהתרשל בטיפול וכיוב…)
ב.הנוסעים ברכב , שלא ידעו שאין ביטוח ,זכאים לתבוע את קרנית (קרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים).

למשרדנו נסיון של עשרות שנים בייצוג נפגעי תאונות בכלל וקטלניות בפרט.
תאונה קטלנית יכולה להצמיח עילות תובענה במס’ כובעים :
א. תביעת עזבון המנוח , שהיא למעשה מבחינה קטגורית “תביעת המנוח “בגין קיפוח חייו באמצעות יורשי עזבונו עפ”י צו ירושה או צו קיום צוואה .
ב. תביעת תלויי המנוח , כגון אשתו ובניו שיוכיחו כי היו תלויים בו בחייו וכי הפסידו “ידות תמיכה ” במותו .
ג. תביעת קרובים מדרגה ראשונה , שהתאונה והמוות פגעו בהם פגיעה נפשית של ממש , מדובר בתביעה עצמאית ואישית של אותם “קרובים נעדרים ” כנפגעים בעצמם מבחינה נפשית ולצורך זה יש לקבוע כי נותרה בהם נכות נפשית ממשית.

אנו עדים לתופעה של מכת מדינה ממש בתחום התאונות הקטלניות,הן מתרחשות בעבודה,בכביש ובסיטואציות רבות אחרות.
תאונות אילו יכולות להצמיח עילוי תובענה שונות לתובעים שונים וברובעים שונים.
לדוגמא: תביעת עזבון,תביעת תלויים,תביעת קרוב נעדר וכו’.וזאת בנוסף במובן לקצבאות או לתגמולים שיכולים להתקבל ממוסד לביטוח לאומי,חברות ביטוח, קרנות פנסיה וכיוצא בזה.
היחסים שבין תובעים לבין עצמם תלויים או יורשי עזבון ובין תגמולי ביטוח ויתר הטבות נזק לבין הנזק(אובדן השתכרות בעתיד כולל בשנים האבודות) כמו כן כאב וסבל,בקיצור תוחלת חיים וכד/ הינם יחסים מורכבים שידעו שינויים והתפתחויות רבות בשנים האחרונות.
טיפול נכון ומקצועי הכרחי על מנת למקסם את הפיצויים וטובות ההנאה שיושגו לתלויים או ליורשי העיזבון.
משרדי צבר ניסיון רב ועשיר בתובענות בגין תאונות קטלניות והצליח במקרים רבים למקסם את הפיצויים לזכאים.תמיד נשמח להעמיד את הידע שנצבר ושירותינו בתחום זה לקהל לקוחותינו.

התאונות הקטלניות והמחיר שהן גובות

תאונות הדרכים הקטלניות אשר קורות כמעט כל יום גובות מחיר לא קטן נפשי ופיזי כאחד. רובן מסתיימות בפציעות קשות והרוגים והן והשיקום מהן כולל תקופה ארוכה מאוד. כדי לקבל את הפיצויים שמגיעים בשל התאונה, חשוב לקחת עורך דין תאונות קטלניות, אשר ייצג אתכם לאורך הדרך ועד למשפט. עורך דין תאונות קטלניות מנוסה ומקצועי יודע להוציא עת הפיצויים הגבוהים ביותר ביחס לחומרת הפציעה וכן לייצג בצורה הטובה ביותר את הפצוע בבית המשפט.

ממה נגמרות התאונות הקטלניות?

תאונות דרכים קשות לא נגמרות ככה סתם ישנם סיבות אשר גורמות לתאונות דרכים אלו, לכן שקורית תאונה קשה שכוללת פצועים קשה מאוד והרוגים היא כוללת את אחת הסיבות הללו או כמה מהן. הסיבות לתאונות קשות וקטלניות כוללות:

מצב הרכב – רכב במצב לא תקין אשר לא עבר טסט ומבחן רישוי בהתאם לחוק, עלול לגרום לתאונה קשה וקטלנית, אך לא רק עם רכב עם בעיות שונות כמו בלמים לא תקינים ועוד עלולים גם הם לגרום לתאונה.

טעיות הנהגים – נהגים רבים נוהגים בצורה לא אחראית ועושים טעויות רבות על הכביש שגורמים לתאונה קשה. זה יכול להיות נהיגה ודיבור בסלולארי או התעסקות בדברים שונים בעת הנהיגה ואי התרכזות בכביש.

מצב הדרך או הכביש – שמצב הדרך או הכביש לא ברורה מספיק לנהג, בין שזה תנאי הנהיגה שגורמים להתנהגות אחרת של הרכב או חוסר אחיזה טובה בהגה עלולים לגרום לתאונה קשה מאוד.

תנאי מזג האוויר – תנאי מזג אוויר אשר מקשים על הנהיגה כמו גשם, ברד, חושך ועוד עלולים להשפיע על הנהיגה ולגרום להחלקה או לתאונה קשה וקטלנית.

סיבות אלה בין שזה סיבה אחת או כמה במקביל עלולות לגרום לתאונות קשות ביותר שמעורבים בהם פצועים קשים ואף הרוגים. לכן חשוב להימנע מהם ככל האפשר כדי למזער את התאונה.

מה יש לעשות בעת תאונה קשה?

בעת תאונה קשה יש לדומם את הרכב לעצור בצד ולא להזיז אותו. יש לפנות את הנפגע ולהזעיק עזרה או בהתאם להוראות השוטר במקום. יש לטפל בנפגע עד להגעת מד"א ולהמתין בזירת התאונה או בקרוב אליה. כמו כן, חשוב להחליף פרטים אישיים גם אם מדובר בתאונה קלה. לאחר החלפת הפרטים והגעה לכוחות הסיוע יש למצוא עו"ד לתאונות קטלניות ולהסתייע בו במהלך התקופה ועד למשפט עצמו. העו"ד יעזור לכם בכל מה שקשור לפציעה שלכם כדי שתוכלו להוציא את מירב הכספים מחברת הביטוח שמגיעים לכם בהתאם לחומרת הפציעה. כמו כן, יש להביא בחשבון שתצטרכו לתת עמלה לעו"ד על עבדותו והכנה שלכם למשפט עצמו.

עו"ד לתאונות קטלניות – העורך דין שאתם חייבים

בעת בחירת עו"ד לתאונות קטלניות רצוי שהוא יהיה מקצועי ובעל ניסיון בתחום, וזאת כדי שיוכל לייצג אתכם בצורה הטובה ביותר במשפט ולאורך כל התהליך וגם להוציא לכם את הפיצויים הגבוהים ביותר בהתאם לחומרת הפציעה שלכם. בטרם בחירת עו"ד יש להתייעץ עם כמה עו"ד ולבחור את העו"ד המנוסה, האמין והמקצועי שאתם הכי מתחברים אליו ושייצג אתכם בצורה הטובה ביותר. הודות לעו"ד זה תוכלו לעבור את התקופה הקשה בצורה הטובה ביותר, וכל בעיה או שאלה שיש לכם תפנו אליו כדי שיעזור לכם.